Rękojmia
2 marca 2018

6 powodów dlaczego nie korzystamy z pomocy prawnej ?

Prawnik to wartość, a nie koszt !

Usługi prawne w Polsce są obarczone wieloma stereotypami, które stanowią barierą powstrzymującą społeczeństwo, by z nich skorzystać m.in.:

1. prawnicy to elitarna grupa społeczna poza zasięgiem zwykłego obywatela

Dzisiejsze kancelarie prawne dysponują naprawdę szeroką ofertą, zaangażowaniem i zainteresowaniem sprawami absolutnie każdego swojego Klienta.

2. duże koszty usług prawnych

Przekonanie o wysokich kosztach usług prawnych jest w Polsce silnie zakorzenione. W społeczeństwie niestety funkcjonuje w dalszym ciągu przeświadczenie, że usługi prawników są niedostępne dla zwykłych ludzi, ponieważ ich wynagrodzenie jest wygórowane, a na prawnika stać jest tylko bogatych. To jest główny powód rezygnacji z dochodzenia swoich praw i roszczeń na drodze prawnej.

3. brak potrzeby konsultacji swoich spraw z prawnikiem

W naszym kraju jest bardzo niska świadomość prawna społeczeństwa. Co trzecia osoba jest przekonana, że w ich życiu nie zdarzają się sytuacje, w których potrzebowaliby pomocy prawnej. Polacy nie walczą o swoje prawa, ponieważ nie wiedzą, że prawa te Im przysługują. Podejmując się osobiście skomplikowanych często procedur szybko się zniechęcamy i rezygnujemy z walki o swoje. Takie podejście skutecznie oddala nas od możliwości dochodzenia swoich praw i uzyskania tego, co nam się należy w świetle prawa.

4. przekonanie, że sami sobie poradzimy z naszymi problemami

Pokutuje wśród nas myślenie , że „ja wiem lepiej”, a my Polacy potrafimy sami sobie wyleczyć zęby, naprawić samochód, wylądować telemarkiem oraz udzielić sobie porady prawnej. W dobie Internetu jesteśmy przekonani, że to żaden problem dla nas i sami możemy wszystko wyguglować lub znaleźć na Facebooku, a pomoc profesjonalisty jest zbyteczna, pomimo tego, że możemy zapłacić za poradę, konsultację, fachowe pismo czy projekt umowy.

5. wizyta u radcy prawnego to ostateczność

Okazuje się jednak, że pomoc prawnika jest nie tyle potrzebna, co konieczna. Udział profesjonalisty daje duży komfort psychiczny i jednocześnie podnosi prawdopodobieństwo sukcesu sprawy. Korzystamy z pomocy dopiero w momencie, gdy sprawa wymaga rozwiązania już przed sądem, natomiast zwykła porada na początku często pozwoliłaby uniknąć sporu, sądu oraz niepotrzebnej straty pieniędzy i czasu.

6. nie wiem jak mam znaleźć „właściwego” prawnika

Czy wiesz czym przede wszystkim kierują się Klienci wybierając tego, a nie innego prawnika? Oczywiście, że wiesz opiniami: rodziny, znajomych, innych Klientów. Poleceniami. Rekomendacjami, podobnie jak w poszukiwaniu odpowiedniego lekarza, ekipy remontowej, fryzjera czy kosmetyczki. Jeżeli to nie przyniesie pożądanego skutku nieodzowne pozostaje skorzystania z Google, Facebook lub innego medium.

Nie czekaj w walce o swoje prawa – skorzystaj z fachowej pomocy prawnej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *